Nowości, Wielki Format

Ploter wielkoformatowy Roland AdvancedJET AJ-1000 zdobywa nagrodę za innowacyjność na EDP 2007

 

Solwentowy ploter wielkoformatowy Roland AdvancedJET AJ-1000 104" zdobył prestiżową Nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Prasy Cyfrowej EDP w dziedzinie innowacyjności w kategorii "Wielkoformatowy ploter solwentowy o szerokości do 2.5m”.
Wyróżnienia EDP są nagrodami dla najlepszych oraz najbardziej innowacyjnych produktów do produkcji druku cyfrowego wprowadzonych na rynek w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Przyznawane są na podstawie następujących kryteriów: wydajność, osiągi, stosunek jakość/cena, wygląd oraz prostota obsługi. Komitet jurorów EDP składa się z niezależnych konsultantów, wydawców, inżynierów oraz innych czołowych przedstawicieli branży z całej Europy. O nagrodę mogą się ubiegać produkty wprowadzone na rynek europejski od marca 2006 do marca 2007.
„To zaszczyt otrzymać nagrodę, która jest wyrazem najwyższej innowacyjności Roland AdvancedJET AJ-1000," powiedział Kevin Shigenoya, dyrektor marketingu firmy Roland DG. "AJ-1000 to nadzwyczajna wartość dla specjalistów od druku cyfrowego w każdym kraju, a w szczególności dla tych, którzy planują poszerzyć zakres swojej działalności oferując dodatkowe usługi swoim klientom. Przy bardzo konkurencyjnej cenie, AJ-1000 łączy w sobie możliwość wykonywania szybkich zleceń oraz korzystania z zaawansowanych funkcji, co czyni urządzenie idealnym narzędziem do produkcji wielonakładowych jak i mniejszych prac na zlecenie. AJ-1000 jest również bardzo łatwym w obsłudze i konserwacji ploterem, dzięki czemu mniejsze zakłady mogą oferować samodzielnie wykonane wydruki wielkoformatowe zamiast podzlecać je konkurencji."
 
Roland AdvancedJET AJ-1000
 
Wielkoformatowy ploter przemysłowy pozwalający na wydruki o powierzchni 104" – AJ-1000 – został zaprojektowany do produkcji wielkonakładowych banerów, billboardów, oznaczeń oraz innych trwałych produkcji graficznych. Jako najszybszy i najbardziej zaawansowany ploter wielkoformatowy w swojej klasie, AJ-1000 osiąga maksymalną prędkość produkcji 90m2/h (968 sqft/h). Dzięki zastosowaniu atramentu EcoXtreme, AJ-1000 produkuje głębokie i nasycone barwy, a w połączeniu z szeroką gamą zastosowań pozwala tworzyć piękne i powtarzalne wydruki do oglądania w zbliżeniu jak i z daleka. AJ-1000 posiada również opcjonalną przystawkę mesh printing unit pozwalającą produkować na siatce bez podkładu.
 
Europejskie Stowarzyszenie Prasy Cyfrowej (EDP)
 
EDP jest stowarzyszeniem wydawców najlepszych magazynów handlowych obsługujących sektor druku przemysłowego, druk cyfrowy oraz produkcję znaków na rynkach europejskich. Publikacje EDP dotyczące druku cyfrowego oraz podobnych produktów docierają do 12 rynków europejskich w całkowitym nakładzie około 80 tysięcy egzemplarzy i są czytane przez 160 tysięcy specjalistów z branży graficznej. Nagroda EDP jest przyznawana raz do roku najlepszym produktom profesjonalnym w uznaniu dla szczególnej wartości tych produktów.
 Roland DG Corporation
Roland DG Corporation to wiodący, światowy producent urządzeń atramentowych, frezujących oraz grawerujących, obcinarek do winylu, skanerów 3D, producent woskowych modeli biżuterii oraz drukarek do zdjęć. Dodatkowo firma oferuje oprogramowanie oraz inne produkty, które zapewniają kompletne rozwiązania dla specjalistów. „Inżynieria cyfrowej wartości” (DVE) Roland DG to filozofia wykorzystująca najnowsze osiągnięcia technologii cyfrowej do usprawniania procesów biznesowych firmy. Jako element integralny DVE, Roland DG wymienił konwencjonalną linię produkcyjną na cyfrowo zarządzany system zwany Digital Yatai. Technologia produkcji Rolanda wyświetla na ekranie wskazówki, a inne systemy automatyczne umożliwiają pracownikom produkcję ploterów oraz innych produktów firmy Roland w cyklu bezobsługowym przez co firma unika tzw. ludzkich błędów. Roland DG posiada certyfikaty ISO-9001:2000 oraz 14001:2004. Firma dba o środowisko naturalne jednocześnie zachowując najwyższe standardy jakości.
Strategicznym partnerem Roland GD w Polsce Jet Firma Jet Media sp. z o.o