Nowości, Wielki Format

Mutoh Drafstation topowym ploterem CAD

Rośnie sprzedaż w Polsce japońskiego urządzenia do wydruków cadowskich firmy Mutoh. Drafstation czyli RJ-900/901 charakteryzuje się nie tylko „dobrą kreską” ale i także wysokiej jakości wydrukiem foto. Nic nie stoi na przeszkodzie aby łączyć te techniki.

Przypomnijmy. RJ-90x to urządzenie 4 kolorowe z wzmocnionym pigmentowym czarnym. Szerokość zadruku to 0,6 (RJ-901) i 1,07 metra (RJ-900). Ploter drukuje w rozdzielczościach od 360 dpi począwszy a na 2880 dpi skończywszy. Jakość i prędkość druku robi wrażenie. Tylko 44 sekundy są potrzebne by zadrukować format A1. Natomiast fotografia A1 w rozdzielczości 720 dpi to niespełna 2 i pół minuty.

Urządzenie oprócz osiągów odróżnia się od konkurencyjnych rozwiązań, tym że głowica piezo jest stała, wymienne natomiast są kasety z atramentem o pojemności 110 ml na każdy kolor.

Urządzenie to jest bardzo łatwe w użytkowaniu. Media są ładowane od góry, przez co nowy RJ zajmuje bardzo mało miejsca. Posiada on specjalne systemy wciągają medium, przez co nie trzeba ich ręcznie wyrównywać. Reasumując ploter wystarczy rozpakować i podłączyć poprzez interfejs USB lub LAN. Ploter korzysta z rozbudowanego sterownika Windows, przez co możemy drukować z dowolnej aplikacji, mając wszystko pod pełną kontrolą. Można także skorzystać z dedykowanego sterownika AutoCAD HDI oraz programu RIP.

Wyłącznym dystrybutorem marki Mutoh w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe. Plotery Drafstation dostępne są także u autoryzowanych resellerów.

www.atrium.com.pl