Nowości, Wielki Format

Frezujący BALDOR

 

PolKos, wraz ze światowej klasy producentem frezarek i ploterów termicznych Łódzką firmą CONER wprowadza na rynek najnowszy ploter frezujący o stalowej konstrukcji i z napędami serwo amerykańskiej firmy Baldor.
Ploter został opracowany z myślą o szerokiej rzeszy klientów potrzebujących obrabiać różnego rodzaju twarde materiały z dużą prędkością przy zachowaniu dużych dokładności. Baldor jest wykonany z zamkniętych profili stalowych w technologii spawanych modułów. Wszystkie moduły są obrabiane współpłaszczyznowo, co daje bardzo dokładne spasowanie wszystkich montowanych na konstrukcji elementów odpowiedzialnych za precyzyjne działanie plotera. Napęd zrealizowany został za pomocą bezluzowych śrub szlifowanych połączonych sprzęgłami Oldhama z wysokiej klasy bezszczotkowymi serwosilnikami prądu przemiennego. Przeniesienie momentu obrotowego na ruch liniowy odbywa się przy zastosowaniu trzyobiegowych bezluzowych nakrętek kulowych. Układ jezdny zrealizowany jest na bezluzowych prowadnicach trapezowych. Wszystkie te rozwiązania pozwoliły nam osiągnąć doskonałą precyzję obróbki przy wysokich posuwach roboczych.
 
Ponieważ różnorodność ofertowanych opcji i konfiguracji urządzeń do potrzeb klienta oraz nasze doświadczenie w sprzedaży maszyn jest duże, możemy zapewnić klienta o naszej bardzo profesjonalnej obsłudze i wysokim standardzie usług – mówi Wojciech Górski z PolKosu.


OPROGRAMOWANIE – FUNKCJE
Wygładzanie ruchów składanych z odcinków.
Automatyczne bazowanie maszyny.
Dynamiczna zmiana prędkości podczas wykonywania zadania.
Podgląd i wizualizacja aktualnego położenia narzędzia.
Symulacja ze zmienną prędkością.
Sterowanie manualne.
Komunikacja: USB.