Nowości, Wielki Format

Turniej „Szabla Kilińskiego” – 3M po raz dziesiąty wspiera niepełnosprawnych szermierzy

Firma 3M Poland od lat angażuje się w działania na rzecz rozwoju i promocji sportu dla niepełnosprawnych. W dniach 12-27 maja 2007 odbył się w Warszawie doroczny turniej szermierki na wózkach o „Szablę Kilińskiego”. 3M co roku aktywnie wspomaga organizowane przez IKS-AWF imprezy szermiercze.

Międzynarodowe władze sportu osób niepełnosprawnych (IWAS) doceniając dotychczasowe działania Integracyjnego Klubu Sportowego i zaangażowanie firm takich jak 3M Poland, przyznały już po raz siódmy z rzędu odbywającemu się w Warszawie Międzynarodowemu Turniejowi „Szabla Kilińskiego” rangę Pucharu Świata. Wspierane przez 3M Poland Stowarzyszenie, otrzymało również prawo do organizacji w 2007 roku Mistrzostw Europy w szermierce na wózkach.


W podziękowaniu za wieloletnią pomoc firmy 3M niesioną najbardziej potrzebującym sportowcom, komitet organizacyjny IKS-AWF zaprosił Dyrektora Generalnego 3M Poland – Jose Del Solar’a do dołączenia do Komitetu Honorowego zarówno podczas Mistrzostw Europy, jak i Turnieju „Szabla Kilińskiego”.