Nowości, Wielki Format

Pakiety do wycinania grafik w Spandex

Dla firm zajmujących się produkcją reklam i oznakowań Spandex przygotował specjalne pakiety do wycinania grafik. Pakiety zawierają plotery tnące, oprogramowanie oraz materiały i akcesoria.
 
 
Akcja skierowana jest do producentów reklam i oznakowań, których nieodzowną część stanowią elementy wycinane z folii samoprzylepnych. Spandex przygotował dwa pakiety: podstawowy i profesjonalny, w których skład wchodzą plotery tnące, folie oraz akcesoria potrzebne przy produkcji reklam wycinanych.
 
„Grafika wycinana wciąż cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem klientów, w tym także klientów końcowych. Napisy na sklepach, pojazdach, witrynach czy szyldach sprawiają, że na rynku jest wciąż duże zapotrzebowanie na tego rodzaju prace. Ręczne wycinanie nie zapewni precyzji i szybkości wykonania, a ploter tnący z pewnością. Przygotowaliśmy pakiety skierowane zarówno do użytkowników wykonujących wiele grafik wycinanych jak i tych, którzy takie zlecenia wykonują rzadziej lub na własne potrzeby.” – powiedział Dariusz Świercza, Hardware Sales Manager w Spandex.
 
Do zestawu profesjonalnego Spandex włączył ploter Mimaki CG-130FX, wysokiej jakości ploter tnący do wycinania folii. Model ten przeznaczony jest dla pracowni, w których produkcja grafik wycinanych stanowi znaczącą część oferowanych usług. Ploter bardzo dobrze sprawdza się przy wycinaniu małych detali, wyposażony jest w sensor do wyszukiwania wydrukowanych znaczników, automatyczne obcinanie materiału w osi X i inne funkcje przeznaczone dla profesjonalistów. Maksymalna szerokość materiału jaki można użyć w tym modelu Mimaki wynosi 1580 mm, a szerokość cięcia 1300 mm. Maksymalny docisk noża to 400 g a prędkość ciecia 1000 mm/s. Dodatkowo zestaw zawiera oprogramowanie FineCut, podstawowy zestaw materiałów obejmujący m.in. folie monomerową, polimerową, wylewaną i transferową. W zestawie znajdują się także akcesoria do wyklejania oraz próbniki folii.
 
Zestaw podstawowy przeznaczony jest dla mniejszych pracowni oraz biur. Zawiera mały biurkowy ploter Mimaki CG-60SR, wyposażony m.in. w optyczny system pozycjonowania. Ploter obsługuje materiały do 740 mm szerokości, a maksymalna szerokość cięcia wynosi 606 mm. Maksymalny docisk noża to aż 400 g, a prędkość ciecia 850 mm/s. Zestaw podstawowy podobnie jak profesjonalny zawiera dodatkowo oprogramowanie FineCut, podstawowy zestaw materiałów obejmujący m.in. folie monomerową, polimerową, wylewaną i transferową. W zestawie znajdują się także akcesoria do wyklejania oraz próbniki folii.