Nowości, Wielki Format

Warto drukować flagi na Rolandzie?

 

Firma Roland DG wprowadziła do sprzedaży nowy ploter przeznaczony do zadruku na tkaninach metodą sublimacji. Flagi, koszulki, krawaty, apaszki, torebki na indywidualne zamówienie w ciągu zaledwie kilku minut? Tak, teraz to możliwe.

Firma Roland DG wprowadziła na rynek nowy ploter przeznaczony do zadruku na tkaninach metodą sublimacji. Fakt, że jeden z największych producentów ploterów wielkoformatowych opracował maszynę dedykowaną do zadruku na tekstyliach daje sporo do myślenia. Eksperci spodziewają się znacznych zmian na rynku dekoracyjnym. Indywidualne wymagania klientów, krótkie, szybko zmieniające się serie produkcyjne, coraz krótszy czas reakcji na zmieniające się potrzeby klientów sprawi, że wkrótce miejsce wielkich fabryk drukujących tkaniny zajmie duża ilość małych, niskonakładowych, ale bardzo elastycznych drukarń. FP-740 to odpowiedź Rolanda na zmieniające się czasy.

Maszyna drukuje z maksymalną prędkością aż 51m²/h co stawia ją na pierwszym miejscu pod względem prędkości maszyn sublimacyjnych obecnie dostępnych na rynku. Ploter akceptuje media o maksymalnej szerokości 187cm a specjalnie opracowanym do tego celu atramentem SBL w konfiguracji 2 x CMYK w połączeniu z przygotowanymi profilami ICC zapewnia właściwe odwzorowanie barw.

Zadrukowanie flag metodą sublimacji ma wiele zalet. Jest tańsze od druku bezpośredniego, jakakolwiek pomyłka nie powoduje straty drogiego materiału, można drukować z wyprzedzeniem, stosuje się jeden i ten sam profil przy zmianie materiału, można drukować różne motywy po dwóch stronach, a przede wszystkim druk odznacza się większą trwałością.

Dystrybutor w Polsce firma Jet Media z Warszawy spodziewa się, że nowy model zyska wielu zwolenników zarówno na tradycyjnym rynku wytwórców reklam, jak również na nowych rynkach.

Plotery Roland to nie jedyny produkt oferowany przez Jet Media. Oprócz ploterów firma od 5 lat zaopatruje drukarnie wielkoformatowe oraz firmy zajmujące się produkcją reklam w wysokiej jakości

materiały do druku, laminacji oraz atramenty. Firma posiada sprawdzony zespół serwisowy, przeprowadza instalacje urządzeń u klienta, prowadzi fachowe szkolenia i naprawy. Zapewnienie ciągłości produkcji u klienta jest jednym z najważniejszych priorytetów firmy, dlatego magazyn wszystkich potrzebnych części zamiennych do maszyn jest na miejscu, a czas reakcji serwisu wynosi maksymalnie 16 godzin od zgłoszenia.

Cena detaliczna modelu FP-740 ustalona została na 32.000 €.

http://www.rolanddg.pl