Nowości, Wielki Format

Pierwszy taki Kongsberg w Polsce

 

W kwietniu b.r. zakończyła się instalacja stołu Kongsberg i-xl 44 marki Esko w poznańskiej drukarni Masterprint. Jest to pierwszy stół z tego typu głowicą Multicut w Polsce i systemem i-cut. Jest to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań oferowanych na rynku. Maszynę dostarczyła i zainstalowała firma Digiprint.

Model i-xl 44 jest stworzony dla wielkiego formatu, branży opakowaniowej i reklamy. Kongsberg jest nieodzownym elementem wykańczającym podłoża sztywne, zadrukowane na ploterach.

To co wyróżnia ten model i-xl 44 to zastosowanie kamer, dzięki czemu głowica Multicut pracuje bardzo precyzyjnie. Dodatkowym atutem jest oprogramowanie Esko Artios Cad, które umożliwia przeprowadzenie na jednym stanowisku komputerowym wszystkich procesów związanych z projektowaniem opakowań. Stworzenie projektu i wykonanie pracy staje się dużo szybsze i łatwiejsze. Program ma bardzo prosty w obsłudze i przyjazny interfejs.

Model i-xl 44 dzięki głowicy Multicut pozwala na obróbkę materiałów wykorzystywanych w produkcji opakowań i produkcji materiałów reklamowych takich jak: karton typu „single Wall”, high recycle content”, SBS, Clay-coated newsback, Foam PE, Foam EPS, folie twarde – PP i PCV, pianki, PCV, PMMA (plexi), materiały typu Dibond.

To co wyróżnia stoły Kongsberga spośród konkurencji to przede wszystkim wzmocniona konstrukcja stalowa, stół o przekroju plastra miodu poprawia stabilność i jest do 4 razy wytrzymalszy od standardowych. W roku 2006 zainstalowano ponad 350 urządzeń na całym świecie, a producent szacuje, że w roku 2007 liczba instalacji wzrośnie do 600 sztuk.

Masterprint to cyfrowa drukarnia wielkoformatowa, która w swoim parku maszynowym ma już takie maszyny jak: Grand Jet V3, Grand Jet S5, Turbo Jet i XL Jet a także zgrzewarkę i laminarkę. Nowy Kongsberg i-xl 44 stanowi doskonałe uzupełnienie parku maszynowego i pozwala na kompleksową obsługę klientów z całej Polski.