Nowości, Wielki Format

Zmiany, zmiany, zmiany

Te słowa wypowiedział Stanisła Tym w kultowej Polskiej komedii „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz”. Zmiany nastąpiły także w Centrum Produkcji Reklamowej z Wrocławia, które poszerzyło swój park maszynowy o kolejne nowoczesne urządzenia.

Pierwszym z nich jest frezarka AXYZ 6000 – jedna z najnowocześniejszych maszyn tego typu na rynku. Frezarka posiada powierzchnię roboczą 3,20 x 2,09 m – taką samą jak pole zadruku posiadanego przez CPR plotera UV – NUR TEMPO. Maszyny te wpaniale się uzupełniają. Do tej pory wykrawanie skomplikowanych kształtów na mediach przeznaczonych do zadruku (PVC, plexi, dibond, mdf) wiązało się z sporym nakładam czasowym. W tej chwili dzięki frezarce AXYZ 6000 czas ten został zredukowany do minimum oraz zdecydowanie zwiększyła się precyzja wykończenia frezowanych powierzchni. Stól roboczy pozwala na łatwe i szybkie frezowanie całych arkuszy bez potrzeby ich formatowania. Precyzyjne rozłożenie frezowanych kształtów na formatce minimalizuje odpady co z kolei jest bardzo ważne dla klientów którzy frezują własne materiały. Wyfrezowane powierzchnie mogą być natychmiast po zakończeniu procesu zadrukowane przez posiadany przez CPR flatbetowy ploter UV. Maszynę można z powodzeniem wykorzystywać przy produkcji stendów, ekspozytorów, liter przestrzennych, dekoracji wnętrz, reklamy świetlnej itp.

Kolejną nowością w CPR jest zakupiony od firmy Océ podczas tegorocznych targów OUTDOOR EXPO grandformatowy ploter JETI 3312. Jest to trzecie tego rodzaju urządzenie w Polsce, oraz czwarte urządzenie do wielkiego formatu w CPR. Poza aktualnie zakupioną maszyną CPR posiada DGI 3,2 m, Rolanda SJ 1000 2,6 m – oba do druku rolowego, oraz ploter faltbetowy 3,2 x 2 m NUR TEMPO. Nowo zakupiony 6. kolorowy JETI o szerokości 3,2 m posiada 12 głowic Spectra oraz opcje monitorowanego przez kamery paserów przy druku dwustronnym. Unikatowe rozwiązania technologiczne pozwalają między innymi na zadruk różnych mediów podczas jednego procesu drukowania, oraz kompensacji uszkodzonych dysz która mimo eksloatacji maszyny zapewnia utrzymanie wysokiej jakości druku.

Dzięki zakupowi nowego urządzenia CPR zwiększyło swoja wydajnośc do 300 m2 druku na dobą w wysokiej jakości produkcyjnej.

Autor jest szefem działu marketingu i PR w CPR.

www.cpr.wroc.pl