Nowości, Wielki Format

Nowy Roland VP-300/540

Firma Roland DG wprowadziła do sprzedaży nową serię ploterów drukująco – tnących VersaCAMM VP-300 i VP-540. Najbardziej wszechstronnych, niezawodnych oraz najprostszych w użyciu ploterów drukująco – tnących na Świecie. Następcę popularnej serii VersaCAMM SP-300/540V – najpopularniejszego plotera Rolanda w Polsce i w świecie.

Od 16 kwietnia klienci w Polsce mogą wreszcie zakupić długo oczekiwany nowy ploter drukująco – tnący serii VP. Nowa seria ploterów jest ulepszoną wersją popularnego w Polsce plotera serii SP i podobnie jak poprzednik występuje w dwóch szerokościach zadruku 30 i 54 cale (76 i 137 cm). Największe zmiany dotyczą prędkości – potrafi zadrukować do 15m² materiału na godzinę (model 540), posiada podwójny system podgrzewania mediów, dzięki któremu możliwe jest drukowanie z dużą prędkością na takich materiałach jak folia samoprzylepna, tkaniny, folia PCV, papier zwykły i powlekany. Producent dodał też nową funkcje do oprogramowania, zwaną Variable Data Painting (VDP), która pozwala na drukowanie spersonalizowanych druków na podstawie wcześniej przygotowanej bazy danych. Dzięki czemu możliwy jest automatyczny druk takich wyrobów, jak etykiety z kodami paskowymi, kalendarze, imienne emblematy, bilety wstępu, menu itp. Tym samym po raz kolejny ROLAND wyprzedził konkurencję umożliwiając wykonanie druk personalizowanego ploterem wielkoformatowym. VP-300 i VP-540 ma szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu na przykład do produkcji prototypów opakowań, etykiet, znaków informacyjnych, naklejek na samochody, druku na koszulkach T-shirt, reklam, wywieszek itd. Dzięki zastosowaniu specjalnych atramentów solwentowych wydruki mogą być eksponowane zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Funkcja cięcia po konturach znacznie przyspiesza proces produkcyjny, gdyż wydruki zaraz po wydrukowaniu mogą być od razu wycinane praktycznie bez ingerencji operatora.

– Wydrukowanie grafiki i wycięcie jej po zadanym konturze ploterem tnąco-drukującym to obecnie najlepsze rozwiązanie dostępne na ryku. Druk i cięcie realizowane są w identycznych warunkach. Każdy materiał jak i folia samoprzylepna podgrzana podczas druku solwentowego powiększa nieznacznie swój kształt pod wpływem temperatury stołu grzewczego. Cięcie wykonywane w tych samych warunkach tym samym ploterem eliminuje błędy wynikających z stygnięcia i kurczenia się materiału podczas przenoszenia oraz ustawiania materiału na zewnętrznym ploterze tnącym – zapewnia Bartosz Pilkowski Brand Manager Roland DG w Jet Media.

Dystrybutor w Polsce firma Jet Media z Warszawy spodziewa się, że nowy model zyska równie wielu zwolenników jak poprzedni model SP-540, który znalazł w Polsce aż 120 zadowolonych użytkowników w ciągu 2 lat.

– Wiążemy duże nadzieje z tą maszyną, bowiem nie ma na rynku równie wszechstronnego, niezawodnego i łatwego w użyciu urządzenia. Uważamy również, że możliwości tej maszyny daleko wykraczają poza tradycyjne zastosowanie w branży produkcji reklam. Mamy nadzieję zainteresować tą drukarką przemysł opakowań, meblarski, dekoracji wnętrz oraz architektów a także motoryzacyjny – mówi Marek Szumski, prezes firmy Jet Media.

Plotery Roland, to nie jedyny produkt oferowany przez Jet Media. Oprócz ploterów firma od 5 lat zaopatruje drukarnie wielkoformatowe oraz firmy zajmujące się produkcją reklam w wysokiej jakości materiały do druku, laminacji oraz atramenty.

– Firma posiada sprawdzony zespół serwisowy, przeprowadza instalacje urządzeń u klienta, prowadzi fachowe szkolenia i naprawy. Zapewnienie ciągłości produkcji u klienta jest jednym z najważniejszych priorytetów firmy, dlatego magazyn wszystkich potrzebnych części zamiennych do maszyn jest na miejscu, a czas reakcji serwisu wynosi maksymalnie 16 godzin od zgłoszenia – dodaje Michał Szumski.

Cena detaliczna modelu VP-300 ustalona jest na 12.500 €, a modelu VP-540 na 17.500€.

Premiera w Polsce nowego plotera przewidziana jest na 18. maja, kiedy to odbędzie się doroczne, czwarte już seminarium technologiczne organizowane przez Jet Media. Patronat medialny objął magazyn OUTDOOR MEDIA.

www.rolanddg.pl