Nowości, Wielki Format

Aldura do Rolanda

 

Firma Jet Media, dystrybutor ploterów wielkoformatowych Roland poinformowała, że atrament solwentowy :Aldura produkowany przez Agfa Graphics został wybrany jako zalecany atrament do ploterów drukujących i drukująco tnących serii SP, SJ, XC oraz nowych VP, wyposażonych w system stałego zasilania.
Firma ze względu na specyfikę polskiego rynku oferuje opcjonalnie możliwość instalacji systemu stałego zasilania w atrament. Nabywcy mają możliwość wyboru, czy chcą drukować na oryginalnych atramentach dostarczanych wraz z maszyną, czy też na atramentach alternatywnych. Większość klientów wybierała dotychczas zalecany atrament Flemink, który obecnie został zastąpiony przez atrament produkowany przez firmę Agfa Graphics o nazwie handlowej :Aldura. Aldura jest atramentem 4. generacji o niezwykle intensywnych kolorach, przeznaczonym do szybkiej pracy, o wysokiej odporności na ścieranie, podwyższonej trwałości, a co istotne jest bezzapachowy! W składzie atramentu nie występują szkodliwe substancje, dzięki zastosowaniu organicznych składników jest nieszkodliwy dla ludzi i środowiska.
Nowa Aldura dzięki większej zawartości pigmentu, oraz szczególnej dyspersji wykazuje znacznie niższe zużycie przy takim samym nasyceniu barw. Oznacza to dla użytkowników od 15 – 30% niższe zużycie atramentu w stosunku do dotychczas stosowanych. To nie jedyne zalety Aldury. Testy wykazały również podwyższoną trwałość głowic oraz brak efektu krystalizacji przy zmiennych warunkach temperatury i wilgotności środowiska pracy. Daje to w praktyce krótsze przestoje maszyny, mniej zepsutego materiału, większą bezawaryjność, a w efekcie niższe koszty eksploatacji, i tym samym większa satysfakcję użytkownika. Aldura dostarczana jest w opakowaniach 1 litr i występuje w 6 kolorach CMYKLcLm.
Do typowych maszyn Roland są dostarczane bezpłatnie profile ICC, które można samodzielnie ściągnąć ze strony Jet Media pod linkiem http://jetmedia.pl/m3_download_profile_icc.php.