Nowości, Wielki Format

Vutek z Manchester United

Specjalizująca się w druku cyfrowym Quarmby Color Studio z Leeds, rozszerzyła swoje możliwości w druku wielkoformatowym o ploter UV Vutek QS2000 firmy EFI. QS2000 dołączył do maszyny Vutek PV200, którą firma Quarmby z sukcesem użytkuje od czerwca 2005.

Od niedawna firma Quarmby obsługuje przy pomocy drugiego plotera Vutek, piłkarskiego giganta – Manchester United. Klub na stadionie Old Trafford uruchomił dwie nowe powierzchnie reklamowe. Przebudowa objęła dziewięć znaków logo drużyny, które Quarmby przygotowało jako wielkoformatową grafikę o powierzchni od 50 do 100m2. W całości zadrukowano powierzchnię 600 m2, w co wchodziły projekty przygotowane na płytach FoamX jak również szereg wydruków na winylu, które zostały zamocowane na fasadzie budowli. Oprócz loga drużyny również najważniejsi gracze zostali wydrukowani w rzeczywistych rozmiarach, a ich postacie zostały potem wycięte.

Dzięki swojej wszechstronności oraz łatwej obsłudze drukarka okazała się dobrym wyborem dla nowoczesnej cyfrowej drukarni wielkoformatowej do realizacji projektów wymagających innych podłoży.

Quarmby dysponuje poza tym ośmioma drukarkami termicznymi, lecz ze względu na nisko koszty atramentów i wysoką wydajność, które oferują urządzenia Vutek, prace są realizowane na wielkoformatowych ploterach EFI Vutek.

Maszyna obsługuje praktycznie każdy materiał i umożliwia przygotowanie większej ilości zwijanych banerów, które są wodoodporne i niewrażliwe na zadrapanie. Przy tym odchyłka barwna jest równa zero. Przedstawiciele Quarmby stwierdzili, że nie mogli uzyskać takiej stabilności kolorystycznej podczas produkcji na innych drukarkach.

Quarmby zaplanował zakup QS2000 żeby zdywersyfikować możliwości swojej firmy i dopasować się do potrzeb klienta. Na przyszłość myśli o inwestycji w EFI Logic – rozwiązania do efektywnego zarządzania całym procesem produkcyjnym.

W Polsce dystrybutorem marki Vutek jest firma Reprograf.

www.reprograf.com.pl

Vutek QS 2000

Urządzenie  4 generacji do druku cyfrowego UV w technologii inkjet. Stanowi ono połączenie wysokiej jakości druku (1080 dpi) i produktywności (74 m2/h). Zastosowanie nowej technologii HDP (high-definition print) pozwala na osiąganie dużych prędkości produkcyjnych, bardzo przydatnych przy coraz krótszych terminach realizacji zleceń. Druk zarówno na podłożach sztywnych oraz elastycznych. Vutek QS2000 jest dostępny z RIP-em EFI Fiery XF lub opcjonalnie Colorburst.

 

Możliwa do uzyskania rozdzielczość do 1080 dpi. 6 kolorów + dodatkowy specjalny biały tusz, przeznaczony do tworzenia kreatywnych aplikacji. Technologia pozwalająca na otrzymanie bardzo gładkiego nadruku. Możliwość zadrukowywania podłoży sztywnych i giętkich o grubości do 5,08 cm i szerokości 2m. Prędkość produkcyjna do 74 m2/h.

 

Przykładowe zastosowanie urządzenia:

o        Reklamy POP

o        Plakaty

o        Grafika wystawiennicza

o        Kasetony podświetlane

o        Reklama na pojazdach

o        Długoterminowe reklamy outdoorowe

o        Banery i szyldy

o        Druk na niestandardowych podłożach: drewno, pleksi itp