Nowości, Wielki Format

Sukces i prestiż

 

Avery Dennison Corporation znalazła się na 69. miejscu opublikowanej przez magazyn „CRO” liście „100 Best Corporate Citizens”, uwzględniającej korporacje ocenione jako najlepsze pod względem realizacji zasad dobrych praktyk w swojej działalności. Badania przeprowadzone na zlecenie czasopisma objęły ponad 1100 amerykańskich korporacji.

Lista „100 Best Corporate Citizens” pojawiła się po raz pierwszy przed ośmiu laty w Business Ethics Magazine, który później został przejęty przez CRO, magazyn skierowany do osób zajmujących stanowiska Corporate Responsibility Officer w dużych koncernach. Obejmuje ona firmy, których działalność najlepiej służy udziałowcom, klientom, pracownikom, dostawcom, inwestorom i całej społeczności związanej z przedsiębiorstwem.

Avery Dennison jest jednym z największych na świecie producentów podłoży, znajdujących zastosowanie m.in. przy produkcji etykiet, artykułów biurowych oraz grafiki i systemów oznaczeń. Koncern, z siedzibą w Pasadenie (Kalifornia), należy do 500 największych firm amerykańskich znajdujących się na liście magazynu Fortune. Jego obroty w 2006 roku wyniosły 5,6 mld dolarów. W 49 krajach Avery Dennison zatrudnia ponad 22 tysiące pracowników.