Nowości, Wielki Format

Nowość : Mutoh ValueJet 1604

Mutoh ValueJet 1604, to najnowszy ploter japońskiego producenta. Szerokość 1.6 metra, jakość od 540 do 1440 dpi, prędkość bez paskowania 21 m2/h. I to nie wszystko!

ValueJet 1604 (VJ-1604), to następca modelu VJ-1204, który zadebiutował jesienią ubiegłego roku.

VJ-1604 to 4-kolorowy ploter trzeciej generacji. Wyposażony jest w najnowszej generacji 1440-dyszową głowicę piezo. Oferowane rozdzielczości rozpoczynają się od 540×720 na 1440×1400 dpi kończąc. Tak więc ploter jest dość uniwersalny – możemy zadrukowywać reklamę w ponad 20 m2/h, jak i drukować z jakością znaczka pocztowego.

Ploter posiada 12 predefiniowanych trybów druku, zawartych w 3 grupach: „Quality Mode” dla prac wymagających fotograficznej jakości, „Graphics Mode” dla grafiki reklamowej drukowanej na folii oraz „Banner Mode” do druku banerów z wysoką prędkością.

 

Wysokie prędkości jakie osiąga ploter, zawdzięczamy opatentowanej technologii Intelligent Interweaving (Wave Print) firmy Mutoh. Polega ona na przeplataniu kolejnych warstw atramentu, nakładanych we wzorze fali o specjalnym rastrze. W tradycyjnej technologii używanej przez innych producentów, nakładające się poziome pasy atramentu, często powodują efekt paskowania. Spowodowane jest to rozlewaniem się atramentu na sąsiedni pas, nieprawidłowym odstępie między pasami, nakładaniem dwukierunkowym, nieprawidłową kalibracją plotera czy nawet niedoświadczeniem operatora. I2 rozwiązuje te wszystkie problemy, przez co można stosować zdecydowanie wyższe prędkości przy zachowaniu wysokiej jakości i braku defektów wydruku. Takie grafiki wydrukowane z prędkością nawet 21 m2/h można oglądać z bardzo bliska.

Jak zapewnia polski dystrybutor – firma Atrium, ploter Valuejet 1604, jest łatwy w użytkowaniu. Wiele problemów druku eliminuje wcześniej wspomniana technologia Wave Print. Konstrukcja plotera ułatwia pracę oraz czynności przeglądowe, ploter posiada także nowy, atrakcyjny design X-Rail.

Jako ploter eko-solwentowy, nie wymaga dodatkowych systemów wentylacyjnych. Może być użytkowany w tradycyjnie wentylowanym biurze. Używane atramenty, to 3 generacji Eco-Solvent Ultra. Wydruki posiadają odporność na czynniki zewnętrzne i UV do 3 lat na zewnątrz, bez potrzeby laminacji. Laminacja jest wymagana m.in. w aplikacjach podłogowych czyli wszędzie tam gdzie pojawia się możliwość mechanicznego zniszczenia.

Maszyna może wykorzystywać dwa różne systemy nawijające. Pierwszy charakteryzuje się udźwigiem 30 kg. Drugi obsługuje materiały o ciężarze do 100 kg. Ploter wyposażony jest w dwa interfejsy: USB 2.0 oraz Ethernet. Urządzenie mierzy 2.7 m. szerokości, 0.85 m. głębokości oraz 1.26 m. wysokości przy ciężarze 173 kg.

www.atrium.com.pl