Nowości, Wielki Format

Nowe możliwości

SIGNTECH C.E., partner handlowy firmy NUR Macroprinters w Polsce, wprowadza na rynek nową drukarkę NUR Tempo Q. To już piąta drukarka, tego renomowanego producenta pracująca w systemie UV, która debiutuje w ciągu ostatnich 4 lat. Zdobyte przez firmę NUR doświadczenia zaowocowały stworzeniem rewolucyjnej drukarki – Tempo Q, otwierając tym samym potencjalnym użytkownikom drzwi do nowych możliwości biznesowych.

Dzięki wykorzystaniu technologii UV NUR Tempo Q drukuje bezpośrednio na praktycznie każdym płaskim materiale o grubości do 50 mm, w tym na materiale perforowanym! (m.in. tektura falista, tektura z wkładką z pianki poliuretanowej, tworzywo sztuczne, płyta akrylowa, pleksiglas, polipropylen, polistyren, poliwęglan, szkło, drewno, aluminium, inne). Opcjonalny system druku z roli na rolę, pozwalający na wykorzystanie elastycznych nośników zdecydowanie podnosi funkcjonalność drukarki.

Tempo Q, to jedna z najszybszych dostępnych na rynku drukarek tego typu. Prędkość wydruku obecnie sięga 100 m²/godz. Tak wysoka produkcyjność w połączeniu z atrakcyjną ceną tuszu to z pewnością recepta na szybki zwrot inwestycji. Imponujące jest również pole zadruku – 3.20 m x 2.00 m.

Zastosowane w drukarce głowice Spectra (28 pl) gwarantują uzyskanie wyjątkowo wysokiej rozdzielczości druku – do 1 080 DPI. Drukarka wykorzystuje 4, 6 lub 8 kolorowy system druku, pozwalając tym samym osiągać określoną jakość druku. Na życzenie klienta Tempo Q może zostać wyposażone w biały kolor, zwiększając dzięki temu wszechstronność zastosowań drukarki. Rozwiązanie to sprawdza się doskonale podczas druku na przeźroczystych i kolorowych nośnikach.

Druk tuszem UV zapewnia długą żywotność wydruków (na zewnątrz do 2 lat). Może być wykorzystywany zarówno do zastosowań zewnętrznych, jak i wewnętrznych bez konieczności laminacji, co zmniejsza ilość etapów produkcji, zwiększa wydajność i zmniejsza koszty.

Ponieważ tusze UV praktycznie nie zawierają agresywnych związków organicznych mają one minimalny wpływ na środowisko. Stanowi to dużą zaletę zwłaszcza tam, gdzie przepisy dotyczące redukcji emisji rozpuszczalników do środowiska stają się zmorą firm drukujących.

Wszystko to czyni z Tempo Q urządzenie wyjątkowo uniwersalne i unikatowe w swoim segmencie. Uzyskiwana jakość druku i wszechstronność zastosowania, a także dostosowanie do zaostrzonych wymogów unijnych dotyczących ekologii z pewnością zadecyduje o rynkowym sukcesie. Innowacyjność zastosowanej w maszynie technologii UV, bardzo wysoka prędkość pracy oraz połączenie dwóch metod druku na materiale płaskim oraz z roli powoduje, iż jest ona obecnie jedną z najlepszych maszyn tego typu na świecie. 

Drukarka jest dostępna od marca 2007.

www.signtech.pl