Nowości, Wielki Format

HP w Globarcie

W połowie stycznia 2007 roku w drukarni Globart rozpoczęły pracę dwie nowe maszyny: HP Scitex XL 1200 i HP Designjet 9000s. Maszyny zainstalowała firma Digiprint, która jest dystrybutorem marki HP Scitex na rynku polskim.

HP Scitex XL1200 został zakupiony w wersji 3 metrowej. Jest to nowoczesny system drukujący adresowany na rynek reklamy wielkoformatowej. Dzięki funkcjom takim jak: jednoczesny druk wielu zwojów, odbiór druku na podłogę, łatwemu przełączaniu pomiędzy 4, 6 i 8 kolorami i wieloma trybami druku – zakup tej maszyny staje się wyjątkowo efektywną inwestycją. Druga mniejsza maszyna HP Designjet 9000s pozwala na szybki druk nawet 20,4 m2 /h przy jakości 540 x 720 dpi oraz optymalne dostosowanie do potrzeb klientów. Drukarka wielkoformatowa HP Designjet 9000s doskonale nadaje się do zastosowania w punktach usługowych o średniej intensywności druku, gdzie poszukuje się urządzeń szybkich i wydajnych.

Obydwie maszyny zostały zainstalowane pod oprogramowaniem Grand Rip firmy Caldera.

Grand Rip to najnowocześniejsze i jedne z najszybszych na rynku oprogramowanie dla drukarek. Ripy posiadają bardzo przejrzysty, modularny interfejs użytkownika, pozwalają na dowolne układanie prac na formacie, tiling, drukując banner można wydrukować linie zgrzewu i miejsca na oczkowanie. W związku z tym po wykonaniu wydruku odpada wiele prac przygotowawczych.  Ripy są skalowalne i można połączyć kilka komputerów w jeden klaster zwiększając moc obliczeniową. 

Ripy Caldery doskonale współpracują z maszynami takich marek jak HP Designjet, Mimaki, HP Scitex i inne. Firma GLOBART zajmuje się kompleksową obsługą reklamową firm i instytucji za pomocą nośników reklamy zewnętrznej.

www.digiprint.pl