Nowości, Wielki Format

HP 9000s w Warszawie

Jedna z najszybszych drukarek w klasie, umożliwiająca drukowanie trwałych oznakowań do umieszczania na zewnątrz została zainstalowana w firmie Art-Plex w Warszawie. Ta 64-calowa drukarka HP Designjet korzystnie wpływa na wydajność i rentowność: pozwala zwiększyć intensywność druku, usprawnić świadczone usługi i zmniejszyć koszty.

Drukarka drukuje z prędkością 16,3 m2 (720 x 720 dpi) lub 20,4 m2 (540 x 720 dpi) na godzinę. Dodatkowe korzyści wynikają z zastosowania wkładów atramentowych o pojemności 1 000 ml, szpuli odbiorczej, opcjonalnej szybkiej suszarki i portu USB 2.0. Zaskocz swoich klientów wydrukami, które wyglądają wspaniale i są trwałe. Druk z rozdzielczością 720 x 720 dpi pozwala uzyskać żywe kolory, a zastosowanie atramentów HP o niskiej zawartości rozpuszczalnika wpływa na poszerzenie gamy kolorów i pozwala uzyskać obrazy zachowujące trwałość nawet przez trzy lata bez laminacji. Możliwość konkurowania z wysokonakładowymi drukarniami offsetowymi i czerpania dodatkowych korzyści finansowych. Drukarki tej serii wpływają na zmniejszenie kosztów operacyjnych oraz zwiększenie wydajności i zwrotu z inwestycji. Tworzą także czystsze i bezpieczniejsze miejsce pracy. Drukarka wielkoformatowa HP Designjet 9000s doskonale nadaje się do zastosowania w punktach usługowych o średniej intensywności druku, oferujących usługi druku cyfrowego i oznakowań — tam, gdzie w celu znacznego zmniejszenia kosztów produkcji prac umieszczanych na zewnątrz (oznakowania, transparenty, elementy graficzne umieszczane na pojazdach itd.) poszukuje się urządzeń szybkich i wydajnych.

www.artplex.pl

 

Beata Jankowska: Czy inwestycję w zakup urządzenia HP 9000s ocenia Pan jako udaną?

Artura Mogielnicki, współwłaściciel firmy Art-Plex: Zdecydowanie tak. Jest to jedna z trzech maszyn solventowych, które posiadamy i podstawie tego porównania tym bardziej możemy wystawić bardzo pozytywną ocenę. Podkreśliłbym tutaj bezawaryjność urządzenia HP, prostotę obsługi i przede wszystkim jakość wydruków. Nie bez znaczenia jest również współpraca z serwisem pozakupowym, która w pierwszych tygodniach eksploatacji dotyczyła odpowiedniej kalibracji. Jest to konieczny proces zapewniający optymalną jakość produkcji.

BJ: Jakie produkcje wykonywane są najczęściej w firmie Artplex z wykorzystaniem urządzenia HP 9000s?

AM: Najczęściej wykonujemy wydruki reklamowe, zarówno do ekspozycji wewnątrz, jak i te zewnętrzne. Mimo, że oferta nośników jest bardzo szeroka, najpopularniejszym nadal pozostaje folia. Sporadycznie wykonujemy również prace na siatkach lub nośniku typu blueback.