Nowości, Wielki Format

Wielka rola koloru

 

W 2006 roku, utworzony dwa lata wcześniej dział druku wielkoformatowego w Reprografie podjął się stworzenia systemu dystrybucji produktów amerykańskiej firmy EFI-Vutek.

– Nasza wieloletnia współpraca z EFI w zakresie rozwiązań proofingowych predestynowała nas do roli strategicznego partnera tej firmy po przejęciu Vutka przez EFI – mówi Radosław Brzeziński, product manager w firmie Reprograf.

Decyzja o rozszerzeniu portfolio firmy pociągnęła za sobą dalsze zmiany w dziale druku wielkoformatowego, w którym pracuje obecnie 6 osób. Rok 2006 był w opinii Reprografu bardzo dobry. Firma pokazała się po raz pierwszy na Międzynarodowych Targach Euro-Reklama w Poznaniu. Wtedy też po raz pierwszy klienci usłyszeli o Reprografie, jako o dostawcy urządzeń i materiałów wielkoformatowych. W tym roku firma planuje ponownie ekspozycję na targach w Poznaniu, które odbywają się pod nazwą OUTDOOR EXPO. Tym razem na powierzchni aż 144 m2.

W 2006 r. Reprograf dokonał instalacji kilku urządzeń, między innymi w poznańskiej drukarni Labo Print gdzie zainstalowano pierwsze urządzenie Vutek Ultra Vu 3360 EC. Pod koniec roku do gliwickiej drukarni Opinion trafił pierwszy UV.

– Rok 2007 rozpoczynamy od razu w wielkim formacie. W styczniu zainstalowaliśmy dwie drukarki solventowe 5 m VUTEK Ultra Vu II 5330, które stanęły pod koniec miesiąca we wspomnianej wyżej drukarni Labo Print oraz warszawskiej drukarni BS Extreme – mówi Radosław Brzeziński, Podkreśla on bardzo duże zainteresowanie maszynami EFI-Vutek zwłaszcza solventowymi, które są cały czas sporo tańsze w eksploatacji oraz zakupie od maszyn rolowych UV. Dodatkowo dają możliwość wykorzystania innowacyjnych technologii.

– Myślę tu o tuszach nowej generacji BioVu, które stworzone są z całkowicie odnawialnych, bezpiecznych dla środowiska surowców – dodaje.

Według Brzezińskiego klienci wykazują coraz większą ciekawość drukiem na sztywnych podłożach czyli technologią UV, która stwarza zupełnie nowe możliwość. Pozwala ona bowiem, na produkcję szerszej gamy nowych aplikacji i rozszerzenie działalności. Dla tych klientów Reprograf ma w swojej ofercie urządzenia QS 2000 oraz 3200, zaprezentowane po raz pierwszy pod koniec roku 2006. Największe zalety tych urządzeń, to druk na sztywnych (5,08 cm grubości) i elastycznych podłożach, rozdzielczość 1080 dpi, wykorzystanie sześciu kolorów a także koloru białego.

www.reprograf.com.pl