Nowości, Wielki Format

Większe przychody

 

Koncern HP wprowadził na rynek drukarkę HP Designjet z serii 8000s. Jest to ekonomiczne urządzenie do tworzenia różnego typu wydruków w żywych kolorach i o znakomitej trwałości, począwszy od małych oznakowań po duże transparenty do eksponowania na zewnętrz. Drukarka HP Designjet 8000s to kompleksowe, łatwe w obsłudze rozwiązanie o wyjątkowym stosunku ceny do wydajności. Oferuje liczne korzyści dostawcom usług poligraficznych zainteresowanym wejściem na dochodowy rynek druku wielkoformatowego.

– Podobnie jak HP Designjet 9000s i 10000s, drukarki z serii 8000s wyróżnia najlepszy na rynku wskaźnik cena/wydajność. Urządzenia HP wykorzystujące atramenty o niskiej zawartości rozpuszczalnika pomagają klientom rozszerzyć działalność biznesową, oferując bezpieczne i zaawansowane rozwiązania, które umożliwiają drukowanie efektownych i trwałych oznakowań zewnętrznych. Wprowadzając do oferty drukarki HP Designjet 8000s, HP po raz kolejny potwierdza chęć udostępniania klientom wyjątkowo łatwych w obsłudze urządzeń oraz zapewniania ich maksymalnie wygodnej i niezawodnej eksploatacji, począwszy od drukowania, po konserwację i pomoc techniczną – powiedział Enrique Lores, wiceprezes i dyrektor działu druku wielkoformatowego (Large Format Printing Division) HP.

Drukarka HP Designjet 8000s umożliwia drukowanie na nośnikach o maksymalnej szerokości 1626 mm (64 cale). Zapewnia wszechstronność i dużą wydajność oraz inne wyjątkowe korzyści. Oferuje też znakomity wskaźnik cena/wydajność – drukuje z dużą szybkością (ok. 10,2 m2/godz. przy rozdzielczości 540×720 dpi) tworząc doskonałe i trwałe wydruki na potrzeby różnych zastosowań. Oferowany tylko wraz z drukarką procesor obrazu Onyx® SignEZ 7.0 jest prosty i intuicyjny w obsłudze, dzięki czemu nie trzeba korzystać z pomocy wysoko wykwalifikowanych operatorów. Klienci otrzymują niezawodną i wydajną platformę wyposażoną w sześć głowic piezoelektrycznych, wkłady atramentowe HP 780 (500 ml) oraz bardzo przydatne akcesoria, takie jak system odbioru wydruków czy szybka suszarka, które umożliwiają druk bezobsługowy i zwiększają produktywność. Korzystając z drukarek HP Designjet 8000s, wkładów atramentowych HP 780 i nośników HP do atramentów rozpuszczalnikowych, użytkownicy mogą liczyć na wydruki o stale wysokiej jakości. Ten kompleksowy system druku został zaprojektowany i przetestowany specjalnie z myślą
o sprawnej współpracy wszystkich składników, w celu zapewnienia optymalnej jakości
i trwałości druku w różnego typu zastosowaniach.

Drukarnie do produkcji prac przeznaczonych do eksponowania na zewnątrz wybierają atramenty HP o niskiej zawartości rozpuszczalnika z uwagi na ich dużą trwałość. Bezpieczne i nowoczesne atramenty o niskiej zawartości rozpuszczalnika stosowane w drukarkach HP Designjet 8000s, 9000s i 10000s cechuje duża koncentracja barwników, która pozwala tworzyć wyraziste wydruki o żywych, nasyconych kolorach. Atramenty HP 780 stosowane w drukarkach HP Designjet 8000s nie wyblakną bez laminowania nawet przez trzy lata, są także odporne na pękanie, zabrudzenia i porysowanie2.

Dodatkowo, drukując na niedrogich nośnikach HP, można zaoszczędzić na kosztach laminowania. Oferta nośników zewnętrznych HP przeznaczonych do stosowania z drukarkami HP Designjet z serii 8000s, 9000s i 10000s obejmuje trwałe nośniki zapewniające najlepszą w swojej klasie jakość obrazu i niezawodność oraz wiele innych korzyści. Aktualna oferta nośników obejmuje uniwersalny nośnik HP Scrim Banner, nośnik HP Premium Scrim Banner, folię HP Premium Self-adhesive Vinyl, folię HP Premium Backlit Film oraz uniwersalny papier HP Photo-realistic. W marcu 2007 r. oferta ta zostanie wzbogacona o satynowy papier HP Blue Back Billboard, płótno HP Satin Canvas oraz folię HP Translucent PVC Display Film.

HP pomaga tradycyjnym dostawcom usług poligraficznych w szybkim wejściu na rynek druku cyfrowego. W tym celu opracował kompleksową, łatwą w użyciu i bezpieczną ofertę, obejmującą m.in. automatyzację procesów konserwacyjnych oraz gotowe produkty, takie jak autonomiczne narzędzia czyszczące.

Zadbano również o to, aby stanowiska pracy użytkowników drukarek HP Designjet 8000s były bezpieczne i nieszkodliwe dla zdrowia. Drukarki HP Designjet z serii 8000s zapewniają wyjątkowo wysoki poziom bezpieczeństwa i higieny pracy dzięki szczegółowym wytycznym dotyczącym instalacji i użytkowania oraz kompleksowej ofercie akcesoriów. Należy do nich nowy filtr oczyszczania powietrza (HP Air Purifier System), który zmniejsza ilość lotnych substancji organicznych w trudnych warunkach środowiska produkcyjnego w miejscu pracy.

www.hp.com/go/ehs.

Ceny i dostępność

Zalecana przez producenta cena detaliczna drukarki HP Designjet 8000sr (Q6670A) wynosi 60 000 PLN (netto). Seria drukarek HP Designjet 8000s jest dostępna w sprzedaży od 8 stycznia 2007 r.