Nowości, Wielki Format

Nowy produkt

SIGNTECH C.E., dostawca kompleksowych rozwiązań w dziedzinie druku cyfrowego wprowadza na rynek nowy produkt – HEATER.

Zastosowanie HEATER-a pozwala wykorzystywać szybkie tryby pracy drukarek bez uszczerbku na jakości drukowanych prac! Dzięki temu zdecydowanie efektywniej wykorzystujemy możliwości drukarki, znacznie podnosząc jej produktywność z zachowaniem najwyższej jakości drukowanych prac i znaczącą poprawą komfortu obsługi drukarki.

Inspiracją do opracowania HEATER-a były nasze wieloletnie doświadczenia towarzyszące sprzedaży drukarek solwentowych. Zebrane z rynku informacje pozwoliły nam na opracowanie metody ograniczającej problemy pojawiające się podczas druku i jego utrwalania do minimum.

Wykorzystanie HEATER-a podczas pracy na drukarce solwentowej powoduje natychmiastowe wysychanie tuszu, bezpośrednio po zadruku. Tak szybkie utrwalenie tuszy na materiale zapewnia kroplom wyrzucanym z dysz idealną ostrość i jednolitość. W efekcie uzyskujemy zdecydowanie wyższą jakość druku. Proces ten można porównać do druku na maszynach UV, gdzie integracja tuszu z medium odbywa się natychmiast.

Praca HEATER-a powoduje natychmiastowe odparowanie rozpuszczalnika, który jest zawarty w tuszu. Dzięki temu nieprzyjemny zapach, towarzyszący procesowi druku jest wyeliminowany i nie ma możliwości rozprzestrzeniania się w pomieszczeniu, w którym pracuje urządzenie. W efekcie wykorzystanie HEATER-a zdecydowanie poprawia komfort pracy przy drukarce solwentowej.

HEATER umożliwia znaczne zwiększenie w procesie druku tak zwanego INK LIMITU (ilość tuszu wystrzeliwanego z głowic), co poprawia nasycenia kolorów drukowanego pliku. W efekcie zwiększamy prędkość pracy urządzenia bez uszczerbku na jakości drukowanych prac. Przy wykorzystaniu szybkich trybów pracy drukarki nie będzie problemu z drukiem z roli na rolę – materiał ulegnie wysuszeniu przed nawinięciem na role odbierającą. Przy pracach ekspresowych istnieje możliwość bezzwłocznego dostarczenia wydruku do klienta.

Urządzenie oferowane jest w różnych szerokościach: 180 cm, 250 cm oraz 320 cm dzięki czemu, każdy potencjalny użytkownik z łatwością dobierze optymalny wymiar

HEATER-a. Jednocześnie na indywidualne zamówienie jesteśmy w stanie dostarczyć urządzenie o dowolnej szerokości. Regulowany zakres temperatury od 30˚ do 120˚ C umożliwia optymalne dopasowanie pracy urządzenia do konkretnego materiału.