Styczniowe Dni Otwarte IKONOS

12 stycznia będą miały miejsce pierwsze w nowym roku Dni Otwarte producenta i dystrybutora materiałów do druku wielkoformatowego.

Nowy rok polski producent rozpocznie od Dni Otwartych. Podobnie jak podczas grudniowych prezentacji, tak i teraz, „Open Day” będzie okazją do zaprezentowania nowych trendów. Uczestnicy wydarzenia na kilkunastu maszynach będą mogli sprawdzić jakość wydruków na materiałach i atramentach IKONOS.

W przypadku ploterów stołowych uczestnicy będą mogli sprawdzić zadruk na płytach PVC. Warto wspomnieć, że dystrybutor posiada linię do formatyzacji płyt PVC, kompozytowych czy pleksi na dowolny wymiar - nawet 6 x 6 cm.

Warto wspomnieć także o prezentowanych przez Ikonos atramentach. W ofercie dystrybutora znajdują się tusze do urządzeń różnych marek, drukujących w różnych technologiach druku: LED-UV, solwentowych, lateksowych, sublimacyjnych i innych.

Rocznie Ikonos produkuje 3 miliony metrów bieżących materiałów folii i laminatów Profifex, które trafiają oprócz Polski na rynki ponad 40 krajów na całym świecie. Rodzina tych nośników obejmuje w sumie kilkadziesiąt wzorów i wariantów. Folie przeznaczone są do zadruku w różnych technologiach druku wielkoformatowego, również w wysokich prędkościach i rozdzielczościach. Uzyskiwane wydruki cechują się szerokim gamutem barwnym i umożliwiają uzyskanie rzeczywistych „korporacyjnych”, nasyconych kolorów. W portfolio folii Ikonos oprócz „standardowej” białej folii, trafimy na tak ciekawe nośniki jak folia zastępująca tapetę, folia podłogowa, folie okienne, rodzina nośników Fast&Easy z klejem ułatwiającym aplikację, folie do piaskowania i wiele innych.

Materiały IKONOS posiadają atest Polskiego Związku Higieny, przez co można je stosować w miejscach użyteczności publicznej, służbie zdrowia, itd. Folie Ikonos posiadają także atest niepalności zgodnie z normą Bs1,d0 co oznacza, że jest niezapalna, niekapiąca i nieintensywnie dymiąca. Z kolei laminaty podłogowe Ikonos posiadają filtr UV i certyfikat antypoślizgowości zgodnie z normą R9.

Folie i laminaty Ikonos Profiflex są cenione i stosowane przez czołowych producentów drukarek wielkoformatowych (m.in. Mutoh) na największych branżowych targach takich jak Fespa, Drupa czy polski Festiwal Druku. Dlaczego tak się dzieje? Operatorzy im ufają. Folie Ikonos Profiflex nie falują się pod wpływem temperatury na ploterze drukującym, co jest wada często spotykana w innych „markowych” foliach.

Oczywiście IKONOS to nie tylko nagrodzone folie i laminaty. Drugą ważną gałęzią produkcji są materiały powlekane takie jak np. tapety, papiery foto, backlity i blockouty. Te również cechuje jakość. Nie bez powodu, motto IKONOS brzmi „we think quality”.

Udział w dniach otwartych jest bezpłatny po rejestracji na stronie organizatora.

www.ikonos.pl

www.atrium.com.pl

Dodane tagi