NOWOŚĆ

Już ósma maszyna Komori w drukarni Chroma

Już ósma maszyna Komori w drukarni Chroma

Chromadruk.pl kupiła kolejną, ósmą już maszynę drukująca Komori. Tym razem zdecydowała się na pięciokolorową offsetową maszynę arkuszową Lithrone L-540 H z wieżą lakierującą oraz hybrydowym systemem suszenia UV/H-UV (inaczej eUV). Inwestycja pozwoliła poszerzyć ofertę realizowanych uszlachetnień o takie, których nie posiada konkurencja.

Zakupiona przez drukarnię Chroma maszyna Komori została wyposażona w pięć zespołów drukujących, wieżę lakierującą oraz hybrydowy system suszenia UV/H-UV (inaczej eUV). Obsługuje ona takie same formaty arkuszy i bazuje na tych samych płytach offsetowych, co pozostałe maszyny Komori w parku sprzętowym drukarni. System suszenia UV składa się z dwóch lamp suszenia końcowego na wykładaniu i dwóch lamp przenośnych, międzyzespołowych z możliwością instalowania ich po 1., 4. i 5. zespole drukującym. Jedna z lamp na wykładaniu i obie międzyzespołowe mają możliwość przełączenia do trybu klasycznego UV albo do H-UV. Dzięki temu można w tej maszynie drukować farbami H-UV i uszlachetniać lakierem H-UV albo zwykłym UV. Można też użyć na pierwszym i ostatnim zespole klasycznych farb UV (np. przy aplikowaniu kolorów specjalnych) w kombinacji z H-UV na pozostałych zespołach. Te opcje oraz możliwość stosowania lakierów H-UV Drip-off, H-UV Soft Touch coating oraz H-UV Gloss coating, powiększyły gamę uszlachetnień drukarni Chroma.

Maszyna obsługuje, co jest jej kolejną zaletą, różne podłoża: papiery i kartony powlekane i niepowlekane, metalizowane, laminowane, a także plastiki - PVC, PP, poliester, poliwęglan. Mogą być one białe, barwione lub transparentne. Umożliwia także drukowanie etykiet samoprzylepnych. Wszystko to otwiera przed inwestującą w to urządzenie drukarnią ogromne możliwości, co doceniają również klienci na całym świecie – sprzedaż tych maszyn systematycznie rośnie.

- Każda inwestycja jest przede wszystkim odpowiedzią na dynamiczny rozwój firmy – mówi Krzysztof Raczkowski, właściciel drukarni Chroma. - Dotyczy to również wymiany starszego urządzenia na nowocześniejsze, bardziej innowacyjne. Ponieważ od lat znamy maszyny Komori, bo stanowią one podstawę naszego parku sprzętowego, a także serwis ich dostawcy – firmy Reprograf - w naturalny sposób wybór padł na kolejne rozwiązanie tego producenta. Ich zalety – energooszczędność, optymalizacja suszenia czy intuicyjna obsługa, a także fakt, że w naszym parku maszynowym dominują maszyny tego producenta, pozwala nam optymalizować procesy produkcji, a naszym klientom jesteśmy w stanie zagwarantować ten sam, najwyższy poziom jakości ich zleceń”.

Chroma to firma z ponad 20-letnią historią, która od 2009 roku świadczy usługi druku przez Internet. 2000 zleceń realizowanych każdego dnia, blisko 300 pracowników, 15 tys. m2 powierzchni produkcyjnej, 84 kategorie produktów, osiem maszyn drukujących - to jej zaplecze. Chroma to przykład przedsiębiorstwa, które nie ustaje w swoim rozwoju , co przekłada się na jego coraz większe sukcesy. Od lat wpisuje się w nie także Reprograf, który dostarcza tu najwyższej jakości rozwiązania – w tym wspomniane maszyny drukujące.

- Cieszy nas, że do grona drukarń z całego świata doceniających nowe rozwiązanie Komori należy także drukarnia Chroma – mówi Andrzej Płatek z firmy Reprograf.- To jeden z naszych klientów, który zawsze stawia na maszyny z najwyższej światowej półki. Cieszy nas fakt, że możemy być częścią sukcesu tej prężnie rozwijającej się firmy.

KL

Dodane tagi