NOWOŚĆ

Nowe, lekkie płyty kompozytowe od IKONOS

Oferta polskiego producenta i dystrybutora rośnie niemal z każdym tygodniem. Tym razem IKONOS poszerzył swoje portfolio o lekkie i sztywne kompozyty piankowe i kartonowe.

Nowe kompozyty w ofercie IKONOS wpisują się w aktualne trendy w wystawiennictwie, architekturze i reklamie. Dzięki łatwej obróbce mechanicznej i możliwości zadruku cyfrowego w różnych technikach (LED, UV czy sitodruk) można w łatwy sposób wyróżnić się z pośród tłumu.

IKOBOARD - sztywny kompozyt tekturowy

Ikoboard to lekki panel kompozytowy z rdzeniem tekturowym o sztywnej strukturze komorowej i obustronną warstwą wierzchnią z papieru w kolorze białym. Jego standardowy rozmiar wynosi 2.03 x 3.05 metra a grubość do wyboru 10, 15, lub 19 mm.

Ikoboard wpisuje się w aktualny trend ekologiczny. Dzięki wysokiej sztywności i jednocześnie niskiej wadze można za jego pomocą wyprodukować różnego rodzaju standy, meble tekturowe, wyposażenie promocyjne POS, itd.

IKOPLAST – formowalny kompozyt

Ikoplast to lekka płyta kompozytowa z wewnętrznym rdzeniem z wytłaczanego polistyrenu (XPS) w kolorze białym. Zewnętrzne, śnieżnobiałe okładziny wykonane są PVC. Cechą szczególną tego materiału jest zdolność do formowania. Można z niej więc wykonać nie tylko płaskie, graficzne formy a także przestrzenne, sztywne bryły 3D.

Ikoplast produkowany jest w 2 wymiarach: 2.03 x 3.05 m oraz 2.03 x 4.05 m i aż w 3 grubościach: 5, 10, 19 mm! Wystarczy uruchomić wyobraźnię.

IKOSPRINT – kompozyt z powierzchnią papierową

Ikosprint z kolei to lekka płyta kompozytowa z wewnętrznym rdzeniem z wytłaczanego polistyrenu (XPS) w kolorze białym powleczona białym lub czarnym papierem. Jej zastosowanie to przede wszystkim laminowana fotografia, reklamy, dekoracje, szyldy, POS. Czarny wariant może nadać dodatkowo luksusowego charakteru.

Ikosprint proponowany jest w 3 grubościach (5, 10 i 19 mm) oraz 2 standardowych rozmiarach 1.53 x 3.05 oraz 2.03 x 3.05 m.

IKOFOAM – kompozyt twardy i izolujący

Ikofoam to lekka płyta warstwowa z dwustronną powierzchnią twardego białego PVC i wypełniona rdzeniem polistyrenowym. Lekka i wyjątkowo sztywna. Powłoka wierzchnia PVC odporna jest na działanie promieni UV i cechuje się bardzo dobrymi właściwościami izolacji cieplnej.

Standardowe rozmiary tej płyty kompozytowej to 1.53 i 2.03 na 3.05 m oraz 2.03 na 4.05 m. Grubości podobnie jak w pozostałych produktach tej serii: 10, 15 i 19 mm.

Potrzebne formatki? Przytnij w IKONOS

IKONOS oprócz szerokiej oferty płyt (nie tylko kompozytowych) proponuje odbiorcom możliwość przycięcia całych płyt na gotowe formatki. Nawet 6 x 6 cm jeżeli by taka potrzeba zachodziła.

- Posiadając w naszej centrali profesjonalne urządzenie tnące, gwarantujemy wydajne i precyzyjne cięcie płyt na formatki z dostawą nawet w 24 godziny. Nasi klienci nie musza posiadać cyfrowych obrabiarek, czy też innych pił, wystarczy, że podadzą nam rozmiary a resztą zajmiemy się my szybko i sprawnie - mówi specjalista formatyzacji płyt IKONOS.

Szeroka oferta płyt

Ikonos oprócz nowych kompozytów piankowo-kartonowych posiada w swoim portfolio także „tradycyjne” płyty: PVC, PMMA (PLEXI), kompozyty aluminiowe, HIPS.

Płyty ze spienionego PVC przeznaczone są do zadruku bezpośredniego w technologii UV, oklejania folią samoprzylepną, malowania, itd. Szerokie możliwości stosowania płyt PVC powodują, że jest to podstawowy materiał w wielu agencjach reklamowych, drukarniach wielkoformatowych i zakładach produkcyjnych. Charakteryzują się regularną strukturą wewnętrzną o zamkniętych komórkach z gładką, twardą powierzchnią pozbawioną porów. Płyty Ikonos są jednostronnie zabezpieczone folią ochronną. Posiadają gładką i twardą powierzchnię oraz regularną strukturę wewnętrzną, charakteryzują się podwyższoną wytrzymałością i sztywnością.

Aluminiowe płyty kompozytowe to lekkie, sztywne i trwałe nośniki z bardzo szerokim spektrum zastosowań. Polietylenowy rdzeń jest obustronnie pokryty lakierowaną warstwą aluminium, przez co zyskuje wysoką sztywność przy zachowaniu niskiej wagi oraz dodatkowo ekskluzywny wygląd. Połączenie warstw odbywa się metodami chemicznymi i mechanicznymi co sprawia, że płyta ta jest wyjątkowo odporna na rozwarstwienie. Płyty kompozytowe Ikonos posiadają w odróżnieniu od płyt konkurencyjnych, grubsze warstwy aluminium - 0.21, 0.28 lub 0.30 mm z każdej strony, przez co sztywność kompozytu jest wyższa, a możliwości obróbki rozszerzone. Płyty kompozytowe Ikonos posiadają gwarancję producenta - 10 lat.

Płyty PMMA tzw. plexi znajdują zastosowanie w reklamie, budownictwie, przemyśle i transporcie. Przykładowe zastosowanie to: tablice podświetlane, szyldy, litery podświetlane, stojaki reklamowe, stanowiska targowe, wyposażenie stoisk, elementy dekoracji, stojaki na ulotki, gadżety reklamowe, elementy elewacji, drzwi, przeszklenia, podzespoły i osłony maszyn oraz urządzeń, sprzęt laboratoryjny, aparatura chemiczna oraz optyczna, reflektory, owiewki, itd. Płyty PMMA Ikonos posiadają 10 lat gwarancji na starzenie, żółknięcie i UV. Są zabezpieczenie folią ochronną. Cechują się gładką powierzchnią i są łatwe w obróbce i termoformowaniu. Dodatkowo są nietłukące i niepękające.

- Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy jeszcze czołowym dostawcą płyt w Polsce ale mocno się rozwijamy poprzez stopniowe zwiększanie dostępnych nośników i przede wszystkim gwarantując profesjonalną usługę cięcia na formatki na najlepszym do tego urządzeniu w Polsce - mówi Karol Anioła, product manager płyt w IKONOS.

www.ikonos.pl

KL

 

Dodane tagi