NOWOŚĆ

Elam - nowy laminator pneumatyczny marki Shield

Elam to „odchudzony” wariant znanego laminatora Shield. Mimo braku kilku topowych funkcji, Elam nadal cechuje się ponadprzeciętną jakością laminacji, dzięki zastosowaniu unikalnego, pneumatycznego docisku.

Idea urządzenia o nazwie „Shield” powstała w 2011 roku podczas targów ISA w Las Vegas. Sergio Ferrari z włoskiej firmy Neolt i Paul Koch z holenderskiego Signsbase (dziś Cosign) postanowili zbudować idealny laminator dla „reklamiarzy”. Mix wiedzy z Holandii, Belgii, Włoch i DNA pochodzące z USA pozwoliło ten projekt urzeczywistnić.

Przez lata prototypy produkowane w fabryce we włoskim Bergamo ulepszano. Wiele zmian i funkcjonalności zostało wprowadzanych na podstawie rzeczywistych potrzeb producentów reklam. Oficjalna premiera Shield’a miała miejsce podczas targów Fespa w 2013 roku w Londynie. Produkt szybko został doceniony przez rynek. Aktualnie Shield i nowy Elam sprzedawany jest w ponad 30 krajach. Polskim dystrybutorem jest firma Atrium Centrum Ploterowe.

Elam = Shiled dla każdego

Elam w odróżnieniu od „pełnego Shielda” nie posiada wbudowanego kompresora, należy więc go podłączyć zewnątrz. Dzięki temu koszt urządzenia jest niższy. Mimo to po takim zabiegu, Elam jak i Shield, gwarantującą ciągły i stały docisk rolek laminujących do 6 bar. Jest to najważniejsza przewaga tego urządzenia nad „zwykłymi” laminatorami. To właśnie dzięki pneumatyce Elam i Shield są plasowane o kilka kroków przed innymi laminatorami. Zaawansowane systemy kontroli automatycznie dostosowują parametry pracy.

Elam proponowany jest w 2 wariantach i umożliwia laminację materiałów do szerokości 1400 oraz do 1650 mm. W odróżnieniu od Shielda nie można go rozbudować o niektóre z modułów dodatkowych jak np. stoły, czy pneumatyczny trymer pionowy rozcinający wydruki. Ale za to dodatki takie jak system antystatyczny, system nawijająco-rozwijający, czy podgrzewanie rolki (do 50 stopni) są jak najbardziej dostępne.

Elam i Shield dzięki systemowo ciśnieniowemu są także bardziej ekologiczne i ekonomiczne gdyż ich zużycie energii jest niższe od silników elektrycznych. Siłowniki przystosowują się automatycznie do różnych grubości materiałów. Wstępnie określone ciśnienie dla danego materiału można zmodyfikować w czasie pracy.

Wydajność maksymalna laminatora Elam wynosi 3m/min (dla porównania Shield to 5 m/min). Jednak należy pamiętać, że dużą gamę materiałów nie laminuje się aż tak szybko, przez co Elam’a można zaklasyfikować do grupy wydajnych laminatorów.

Dla kogo

Elam został zaprojektowany dla tych, którzy chcieli by zaoszczędzić trochę gotówki , nie rezygnując z najwyższej jakości laminacji marki Shield. Laminator ten powstał dla „reklamiarzy” czyli różnej wielkości agencji reklamowych i drukarni wielkoformatowych, gdzie zachodzi potrzeba zabezpieczania zadrukowanej grafiki laminatem. Jednakże, sprawdzi się także w różnego rodzaju zakładach produkcyjnych, wymagających idealnego przeniesienia folii samoprzylepnej na elastyczne czy też sztywne podłoże.

Polskim dystrybutorem laminatorów Shield jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl

KL

Dodane tagi