NOWOŚĆ

Labelexpo Europe 2017: Mimaki chce zrewolucjonizować produkcję etykiet i opakowań

Mimaki, producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i systemów cięcia, poinformowała dzisiaj, że na targach Labelexpo Europe 2017 zaprezentuje wiele innowacyjnych rozwiązań do druku cyfrowego i cięcia przeznaczonych do wykonywania krótkich serii spersonalizowanych etykiet i opakowań. Tematyką targów, zaplanowanych na 25–28 września w Brukseli, jest „Uzyskiwanie niesprawiedliwej przewagi”, a eksperci z firmy Mimaki będą na stoisku 8A08, aby pomóc klientom.

- Marki coraz częściej poszukują sposobów, aby wyróżnić swoje etykiety i opakowania w celu uzyskania przewagi konkurencyjnej – powiedział Ronald Van den Broek, dyrektor generalny ds. sprzedaży w Mimaki Europe. -Chociaż jest to skuteczne podejście dla marek, może obciążać przebieg pracy podczas wykonywania konwencjonalnych etykiet i opakowań ze względu na krótsze serie i szybszy czas realizacji, jakich wymagają te strategie. Ponadto istnieje rosnące zapotrzebowanie na szybką produkcję próbek i makiet w celu przyspieszenia procesu projektowania. W Mimaki ciężko pracowaliśmy nad innowacyjnymi, niedrogimi sposobami zapewnienia przez przetwórców etykiet i opakowań dla zmieniających się wymagań klientów, a osoby odwiedzające nasze stoisko będą mogły zobaczyć je wszystkie w działaniu.

Bezpośrednie drukowanie na sztywnych nośnikach

Na targach firma Mimaki użyje swojego urządzenia UJF-7151plus do zademonstrowania druku bezpośredniego na sztywnych nośnikach na potrzeby wytwarzania wysokiej jakości tabliczek nadających się do przemysłowego znakowania lub identyfikowania. Ponadto zostanie użyte małe laserowe urządzenie tnące połączone z drukarką, które będzie ciąć sztywne etykiety na gotowy produkt. Odwiedzający docenią prostotę i przystępną cenę tego rozwiązania, szczególnie przy produkcji krótkich serii do zastosowań przemysłowych, takich jak tabliczki identyfikacyjne czy tablice rejestracyjne. UJF-7151plus, kompaktowa drukarka UV LED do drukowania bezpośrednio na obiektach, wykorzystuje najnowocześniejszą technologię, co czyni z niej zaawansowaną i niezawodną alternatywę cyfrową dla tradycyjnych operacji sitodruku. Dzięki rozdzielczości 1200 dpi urządzenie UJF-7151plus oferuje obszar drukowania 710 × 510 mm z użyciem atramentu procesowego, białego i przezroczystego plus atramentu podkładowego.

Srebrny atrament zapewniający niesamowite etykiety

Firma Mimaki pokaże również drukowanie i cięcie wysokiej jakości specjalistycznych etykiet z użyciem srebrnego atramentu. Zintegrowane rozwiązania drukująco-tnące CJV150 zapewniają wysoką wydajność, kreatywność i wszechstronność dzięki różnym rodzajom wyrazistych atramentów, w tym srebrnego, pomarańczowego i jasnoczarnego, w ekonomicznym rozwiązaniu do drukowania etykiet. Przy rozdzielczości do 1440 dpi i szybkości do 56,2 m2 ta drukarka solwentowa jest przydatnym dodatkiem do każdej operacji konwersji etykiet.

Drukowanie na tekturze falistej

Druk cyfrowy bezpośrednio na tekturze falistej to kolejny ciekawy temat, którym firma Mimaki zajmie się na targach Labelexpo Europe 2017. - Połączenie drukarki UJF-6042MkII i stołu tnącego CFL-605RT firmy Mimaki pozwala szybko i w przystępnej cenie tworzyć elementy z tektury falistej – od pudełek po ekspozycje sklepowe – ze wspaniałą grafiką, która na pewno przyciągnie uwagę w sklepie – dodał pan Van den Broek.

Płaska drukarka UV LED UJF-6042MkII o maksymalnym obszarze druku 610 × 420 mm zwiększa produktywność i ułatwia obsługę druku na żądanie, bezpośrednio na tekturze falistej. Jest również idealna do innych etykiet i opakowań, a także do tworzenia oznakowań, ekspozycji i innych bogatych graficznie elementów, w tym nośników o grubości do 153 mm. Oferuje bogaty wybór atramentów, w tym LH-100 (twardy atrament utrwalany UV o wysokiej odporności na zadrapania i chemikalia, który fantastycznie odwzorowuje kolory) i LUS-120 (nadający się do drukowania na miękkich materiałach). Oba są dostępne w dziewięciu kolorach (w tym atrament biały, przezroczysty i podkładowy).

Drukowanie na powierzchniach 360o

Firma Mimaki zaprezentuje również swoją popularną opcję Kebab, przystępne cenowo rozwiązanie do druku 360º bezpośrednio na obiektach. Na targach opcja Kebab będzie pokazywana podczas druku na szklanych i plastikowych butelkach za pomocą płaskiej drukarki UV LED Mimaki UJF-3042MkII.

- Nie możemy się doczekać powitania gości naszego stoiska na targach Labelexpo Europe 2017 i przedstawienia sposobów ułatwiających im «uzyskanie niesprawiedliwej przewagi» na bardzo konkurencyjnym i szybko rozwijającym się rynku etykiet i opakowań. Mamy mnóstwo innowacyjnych pomysłów, którymi chcemy się z nimi podzielić, wierząc, że nasze dyskusje zaowocują jeszcze bardziej kreatywnym podejściem, które zapewni ich firmom ciągły wzrost, rentowność i przewagę konkurencyjną - podsumował van den Broek.

www.mimakieurope.com

 KL

Dodane tagi